اسفند خاکستری

نبوده ی نیامدنی گفته بودم برای آمدنت روز شماری می کنم. گفته بودم؟

گفته بودم برای آمدنت قاصدک بارانی به پا خواهم کرد وصف ناشدنی. گفته بودم؟

گفته بودم زمین و زمان را ریسه می بندم و نورباران می کنم. گفته بودم؟

آن قدر نیامدی که نیش کنایه، زخم حرف مردم، دویدن عقربه ها، همه با هم متحد شدند و دست بر زانو گذاشتند تا از پا بیفتم.به خاک و خونم کشیدند و داغ ندیدنت را بر دلم گذاشتند و آتشم زدند.

حالا خاکسترم را دارند به باد می دهند.

می خواهم آرزویی کنم ولی آن قدر در تمام این مدت سطرهای آرزو و قاصدک های امید و ستاره های ای کاش را صدا زده ام که جوابی به من نمی دهند. دستم به سطری نمی خورد. قاصدکی در آسمان نیست و ستاره ای برای چیدن ندارم.
ولی باز آرزو می کنم که اگر نسیمی غباری از خاکسترم بر دوشت نشاند ندانسته نتکانی اش که همان ذره لا اقل به وصالی برسد به جای من!

 

/ 2 نظر / 5 بازدید
م.ش

سلام زاد روزت را به ياد دارم 21 اسفند مبارك، اگر خوشحال مي شويد

یک دلباخته غریب

ای كه هزار، هزار شمع در انتظار یك نگاه تو سوختند . شوری است عشق تو و دلنشین غمی است به انتظار قدم‌‌هایت زیستن، بدان كه مصراع زندگیم با قافیه تو پایان خواهد یافت. بیا كه اگر تو بیایی تمامی شب‌های یلدای غم سپیده صبح را مهمان همیشگی دلم خواهد كرد... نمی‌دانم آیا دل كوچكم تا ظهور تو در تكاپو است یا تا غروب آرزوهایش چیزی نمانده.... اما ... غمگین‌ام و می‌ترسم كه دلم از جنب و جوش بیافتد و تو نیایی.... افسوس، من و كلمات مجنونم شاید روز آمدنت را نبینیم من به همه كسانی كه آن روز تو را می‌بینند و در دو سوی خیابان‌ها ق و ... ما مجنونیم لیلی جون تحویل بگیر جدا از شوخی افراد نجیب و پاکی مثل تو با آن مثبت اندیشی و ظرفیت ارزشی زیادی دارید موفق باشید