عینکی

روزنوشت های یک دندانپزشک بی تجربه

گشتی گیر: در ادامه سناریوی ایران و اسلام ستیزی در هالیوود

4 شنبه با بچه ها رفتیم بیرون! خوش گذشت و دیدن دوستان کلا آدم رو خوشحال می کنه!

همون جا چند تا فیلم گرفتم که یکیش کشتی گیر بود. فیلمی که  نه فقط به خاطر موضوع و بازی و موسیقی و بازی خوب نقش اولش! به خاطر حضور پررنگ ایرانی ها توجه برانگیز بود!!

تیتراژ اول فیلم که پخش میشه شما بریده های محله و روزنامه رو می بینین و صداهایی که کشتی قهرمان داستان با فردی به نام آیت الله رو گزارش می کنه! خب من اولش گفتم چه انتخاب اسمی! این اسم معمول نیست ولی بعد گفتم شاید بازم به قول یه عده ای دارم بد فکر می کنم و هالیوود که پدر کشتگی با ما نداره!

و بعد از 20 سال این قهرمان فیلم سکته می کنه و یک دکتر ایرانی (دکتر مویدی زاده) بهش میگه دیگه باید خودش رو از کشتی کنار بکشه!! و طرف هم میره دنبال کارای دیگه و کلن با این مسئله ی بازنشستگی از کشتی کنار نمی یاد!

بعد قرار میشه توی سالگرد بیستم این پیروزی یه مراسم نمادین برگزار بشه! و مثل همه کشتی های نمادین دیگه قهرمان داستان برنده شه!

ولی اینبار قبل از کشتی پرچم ایرانه که خوب گردونده میشه توی رینگ و لباس کشتیگیر مقابل که باز هم پرچم کشورمونه اون هم با آرم الله اکبر روی پشت و جلوی بدن طرف!!

و بعد توی یک قسمت کشتی گیر با پرچم می زنه تو سر و کمر قهرمان داستان و بعد قهرمان پا میشه و پرچم رو خورد می کنه و پرت می کنه تو جمعیت!! در تمام این مدت شما صدای یو اس ای گفتن رو میشنوین و مبارزه بین دو فرد به تشویق کشوری تبدیل میشه!

و آخرش هم مثل کشتی های دیگه این قهرمان داستانه که برنده میشه!!

حالا من به این فکر می کنم که مردم آمریکا و دنیا اسم چه کسانی رو از شبکه های خبریشون با پیشوند آیت الله شنیدن و چرا باید از این کلمه به عنوان نام استفاده بشه در حالیکه نه تو اعراب نه تو ایران این نام شایع که نیست هیچی، به ندرت شنیده میشه!!

معتقدم این فیلم اسکاری میشه و مطرح، تا عده بیشتری از مردم دنیا این فیلم رو ببینن و تداعی این اتفاقات تو ذهنشون رخ بده! مثل تداعی اذان و خشونت در فیلم محاصره و نماز خوندن و کشتن آدما در فیلم میلیونر زاغه نشین!

 

 

    

   + مائده ; ٢:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٩
    پيام هاي ديگران ()