عینکی

روزنوشت های یک دندانپزشک بی تجربه

صداهای جاودانه

اسرار ازل را نه تو دانی و نه من

وین حرف معما نه تو دانی و نه من

هست از پس پرده گفتگوی من و تو

چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من

خیام

(با صدای علیرضا قربانی و درصاف حمدانی^.فرانسه.نیس. دو روز قبل)

^ خواننده زن تونسی.

* پ.ن: سالگرد دکتر شریعتی ست. مردی بزرگ که زمانی از زندگیم درست در اوج بازسازی نگرش گفتگوهای تنهایی اش را خواندم. به عبارتی بهتر با گفتگوهای تنهایی اش زندگی کردم! خدایش بیامرزد.

*پ.ن: و سالروز شهادت دکتر چمران است که زندگیش با همه تحولات و پیچ و تابها هنوز برایم شعف می آفریند. این را هفته ی پیش فهمیدم وقتی خاطرات غاده چمران را برای همکارم تعریف می کردم. چمران برای من الگوی خیلی چیزهاست. چمران برای من امید و انتظار و شور آفریده. قرین و غریق رحمت باد.

 

   + مائده ; ۱٢:٢٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۳٠
    پيام هاي ديگران ()

بعونک یا علی(ع)

شروع کردن سخت است. آن هم وقتی سالهاست که ما با همیم.

شروع گفتن اینکه حتما می دانی چقدر دوستت دارم.

محبت، بخشش، لطف، فداکاری، صلابت، سکوت، ....

باید اعتراف کنم که بارها در زندگیم عاشقت شده ام؛ پدر

   + مائده ; ۱:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٦
    پيام هاي ديگران ()

تفاوت نگاه

قدیم ترها فکر می کردم خیلی عجیب است که آدم در یک نمی دانم دائم زندگی کند. در یک تنگنای همیشگی.فکر می کردم خلق آدمی گونه ایست که آدم را مجبور کند که برود سراغ حل مشکل.

ولی حالا می بینم که خیلی آدمها با کلی مشکل همچنان زندگی می کنند و دقایقی رو سعی می کنند یادشون نباشه همه ی دردهاشونو و بعد دوباره میشن خودشون با همه ی اون مشکلاتی که شاید راه حل دارن و حل کردنشون شجاعت میخواد کمی ولی اونها بدون حل مشکلات دارن ادامه میدن.

یک جور پذیرش جبری.

دلم نمیخواد منم اینجوری بشم. ولی از قرار این اتفاق برای همه میفته. فقط باید زمان بگذره تا هر کسی درگیر این جور زندگی بشه.

   + مائده ; ٤:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٥
    پيام هاي ديگران ()

ببخشید شما؟

بخشی از یک خبر:

"به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، علی مطهری در وصف مرحوم عزت‌الله سحابي نوشته است: او مانند پدرش و مهندس بازرگان به تركيبي از اسلام و دموكراسي غربي قايل بود كه نتيجه آن حكومتي است دموكراتيك كه براي اسلام احترام قايل است و مردم در انجام فرايض مذهبي خود آزادند، نه حكومتي كه به دنبال پياده كردن و اجراي احكام اسلام است.

علی مطهری در اظهار نظری جالب مدعی شد: در مجموع ما با تيپ نهضت آزادي خوب برخورد نكرديم و هراس بيجايي از آنها داشتيم، بنابراين كمتر اجازه اظهار نظر به آنها داديم."

 

سوال: حضرت آقا چیکاره ی اسلامید که نظر می دین اسلام براشون احترام قایل بوده؟ احتمالا شما رو ول کنند می گین همه ی فرق منحرفه ی ایجاد شده در اسلام به جز شیعه هم مورد احترام اسلامند! چون اینها از اسلام منحرف شدند! جدا نمی فهمی دموکراسی غربی بااسلام همخوانی نداره؟

جناب، این گروه نهضت آزادی اگر بهشون اهمیت می دادن ریشه ی اسلام و انقلاب رو توی ایران میزند!

در مجموع شما چه حقی داری که بگی نظام خوب برخورد کرده یا نه؟ برادریت رو خوب ثابت کردی به نظام که حالا جای نظام نظر هم میدی که فلان و بهمان!

امام گفتند خطر نهضت آزادی از منافقا بیشتره! نشنیدی؟ یا دوست داری نشنوی؟

امام به منافا گفتن فرزندان مهندس بازرگان! حالا حضرت عالی یهو از کجا امر بهت مشتبه شد؟

همین پرویروز ها به بابام گفتم که کسی که اظهار نظر می کنه باید شان خودشو حفظ کنه! آقای علی مطهری شان خودت رو حداقل تا آخر همین دوره ی نمایندگیت حفظ کن! این رو به خاطر رایی که بهت دادم می گم! اگر احساس پشیمانی نداشتم درباره ی رایی که دادم هرگز سعی نمی کردم روی حرفهای صد تا یه غازت وقت بذارم!

   + مائده ; ۱٢:٢٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٢
    پيام هاي ديگران ()

This one case!

You don't get this. You have a life .Go to sleep and you wake up and that life doesn't exist anymore. You have no one. Everyone has moved on.

   + مائده ; ۱:۱۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٥
    پيام هاي ديگران ()

شب نوزدهمش بود

در یک چله نشینی نوشتم:

"برای بودن و موندن باید تغییر کرد
راه تغییر گاهی صعب العبوره"

حالا خارج از هر نوع چله نشینی اعلام می کنم: گاهی بهتره قید بودن و موندن رو زد به جای طی طریق صعب العبور!

پیروی شب نهم همون چله نشینی:

دیگری....دیگری...دیگری

*کاشکی پرستارا همشون بلد بودن آمپول رو بدون درد بزنن

*زهرا-ک این پست بخش عمده ای از دلیلش نوشتنش تیکه ی آخر شب تو بود وقتی داشتم می مردم از درد!

* توی درمانگاه تقریبا در حال جون دادن بودم که مامان یک پسری زنگ زده که راجع به دختری که بهش معرفی شده تحقیق کنه! جدا تو کار خدا موندم ! از این نکته اثبات میشه که وقتی من در حال مردنم زندگی جریان داره و دنیا معطل نمی مونه!

 

 

ادامه مطلب
   + مائده ; ۳:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۳
    پيام هاي ديگران ()